1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri

Ford Mustang Mach-E Ralli tanıtıldı: İşte Ralli yapabilen elektrikli!

Ford Mustang Mach-E Ralli tanıtıldı: İşte Ralli yapabilen elektrikli!
Ford Mustang Mach-E Ralli
0
Forum

Ford Mustang Mach-E Rallisi bugün Goodwood Hız Festivali’nde tanıtıldı. Ralliden ilham alan Mach-E, dairesel sis farlarına, daha yumrulu lastiklere ve belirgin bir arka spoylere sahiptir. Spesifik ayrıntılar az olsa da Ford , Mustang Mach-E Rallisinin bu sonbaharda ABD ve Avrupa’da sipariş edilebileceğini söyledi.

Ford Mustang Mach-E Ralli

Ford, off-road odaklı bir Mustang üretecek, ancak bu, gazla çalışan midilli arabayı değil, elektrikli Mach-E’yi temel alıyor . Şirket bugün Goodwood Hız Festivali’nde Mustang Mach-E Rallisini açıkladı ve Ford ayrıca kir ayarlı EV SUV’yi üretime sokmayı planladığını söyledi.

Ford Mustang Mach-E Ralli

Ön ve arka tekerleklerde bulunan iki elektrik motoru, toplamda en az 480 beygir gücü ve 881 Nm tork üretiyor. Hedeflenen 0-98 km/sa hızlanma süresi ise 3.5 saniye. Ancak, bu teknik özellikler hala tahmini veriler ve resmi olarak satışa sunulmadan önce hafif değişikliklere uğrayabilir.

Ford Mustang Mach-E Ralli

Mach-E Rally‘nin menzili yaklaşık 402 km olacak ve 91 kilowatt-saatlik bir pil paketi sayesinde hızlı şarj edilebilecek. Ralli versiyonu, dikkat çekici bir tasarıma sahip ve 19 inç parlak beyaz jantlar, kırmızı Brembo fren kaliperleri, ralli esintili sis farları, ve özel bir arka spoyler gibi özelliklerle diğer Mach-E modellerinden ayrılıyor.

Ford Mustang Mach-E Ralli

Şu anda en güçlü Mach-E’ler, 480 beygir gücü ve 634 pound-feet’e kadar tork elde etmek için bir araya gelen çift motorlarıyla dört tekerlekten çekişli GT ve GT Performance’tır. 2023 versiyonları sırasıyla 61.795 $ ve 66.795 $’dan başlıyor. Yaklaşan Rally paketinin başlangıç ​​noktası olmaya hazır gibi görünseler de Ford’un kesin olarak söylemesini beklememiz gerekecek.

Ford Mustang Mach-E Ralli
Bu gönderiye oy verin!

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir